неділя, 21 квітня 2024 р.

Навіщо вчити математику?

Роль математики в житті людини

Математика допомагає в творчості

За розв’язання алгебраїчних завдань і обробку музичної інформації відповідає одна і та сама ділянка головного мозку. Це означає, що діти, які вивчають гру на музичних інструментах мають кращі успіхи в математиці і навпаки. В образотворчому мистецтві та дизайні взагалі неможливо обійтись без топології, яка допомагає зображати об’єм.

Математика до того ж розвиває креативність — здатність об’єднувати ідеї, які, не пов’язані одна з одною, для створення нових форм вираження. Усі точні науки складаються із закономірностей і симетрій. На уроках математики учні використовують і комбінують ці закономірності, а разом з тим вчаться створювати нові способи вирішення задач. Саме те, що роблять усі творчі люди. 

Заняття допомагають тренувати памʼять

В школі, університеті і дорослому житті потрібна хороша пам’ять. Дослідження журналу Nature Neuroscience про розвиток пізнавальної активності дітей підтверджує, що вирішення математичних завдань розвиває пам’ять. Також вчені довели, що певні області мозку впливають в розвитку пізнавальної активності дітей. Наприклад, на інтерес до знань впливає частина мозку, яка відповідає за пам’ять – гіпокамп. Тобто розвиваючи пам’ять ви паралельно розвиваєте допитливість — ключовий фактор успішного навчання. 

Математика допомагає вирішувати проблеми

Дослідження Оксфордського університету показало, що учні, які кидають вчити математику у віці 16 років, мають меншу кількість хімічної речовини в мозку, яка є критично важливою для когнітивного розвитку. Це погано впливає на пам’ять, навчання, аналіз та вирішення життєвих проблем. Дослідники попередили, що ігнорування математики може зробити учнів менш цілеспрямованими. В дорослому житті усі ми стикаємося із труднощами і те, як ми на них реагуємо, має прямий вплив на успіх. Якщо когнітивні навички розвинуті слабо, навіть найменші перешкоди будуть здаватися надто складними. 

Математика розвиває логічне мислення

Ще одне дослідження, проведене доктором Таньою Еванс зі Стенфордського університету, демонструє, що діти, які знають математику, можуть більш надійно залучати інші ділянки мозку. Це допомагає використовувати логіку з більшою ефективністю. Простий приклад, як це може допомогти: водію, який шукає найкоротшу дорогу потрібно швидко вирішити який шлях обрати. Паралельно йому потрібно оцінити завантаженість трафіку, кількість світлофорів і обмеження швидкості. На перший погляд, шкільна програма з математики в цій ситуації нічим не допоможе. Однак вчені переконані, що якраз навпаки. 

Математика допомагає краще висловлювати свої думки

Оскільки вивчення математики розвиває ваші когнітивні навички, про що вже йшлося вище, на здатність чітко висловлюватися вона також впливає. По-перше, логіка оповіді дуже важливо для всіх ораторів і тих, хто просто розповідає історії. Якщо ваша логіка працює швидко, то ви можете без зволікань виділити найосновніші моменти в історії і говорити без води. 

По-друге, неможливо відтворити історію чи промову без хорошої памʼяті. Тренери з ораторської майстерності радять розвивати памʼять, адже це ключова навичка для вміння висловлювати свою думку.

Вивчення математики допомагає з гуманітарними науками

Математика — балансує між різними дисциплінами, в тому числі і гуманітарними. Про те, що вона тісно пов’язана з фізикою, географією, біологією і хімією зрозуміло всім. Але люди рідко задумуються, що автори соціологічних досліджень, журналісти і режисери постійно використовують математику в роботі. Щоб змонтувати відео чи вибрати вдалий кадр потрібно добре розуміти пропорції і знаходити їх в реальності. Математика допомагає вивчати в школі англійську, історії і літературу, бо розвиває памʼять, увагу і концентрацію. Зазвичай діти, які мають хороші оцінки з математики добре розуміють і інші предмети.

Математика допомагає з фінансами

Математичні навички корисні для збалансування особистого бюджету. Вони дають розуміння, як зробити так, щоб витрати були меншими, ніж дохід. Математика також допоможе запланувати фінанси на майбутнє і навчить дитину цінувати гроші з раннього віку. Наприклад, балансування банківського рахунку є важливою життєвою навичкою, яка потребує зосереджено прораховувати усі витрати. 

Математичні навички також допоможуть вам робити покупки. Знання відсотків і способів їх швидкого розрахунку може допомогти вам заощадити час під час розпродажів у торговому центрі. Наприклад, щоб швидко обчислити знижку або визначити, чи правильний чек ви отримали.

Немає коментарів: